Robí vám starosti hostina na svadbe? Pomôžeme vám

Žiadna svadba sa nezaobíde bez hostiny. Postarať sa o hladký priebeh celého dňa a zabezpečiť dostatočné množstvo jedla, ktoré bude hosťom vyhovovať, je náročné o to viac, ak organizujete väčšiu svadbu. Vhodným riešením sú cateringové služby, ktoré všetky starosti nielen o jednotlivé chody preberú na seba.

Čo je to catering?

Catering je služba, ktorej hlavnou úlohou je zabezpečenie pohostenia na svadbe alebo inej oslave. Catering však zahŕňa viac ako samotné varenie. Spoločnosti, ktorá ho poskytuje, môžete zveriť servírovanie, podávanie, dekoráciu stola a prestieranie. K dispozícii býva tiež zapožičanie potrebného inventára, ako sú taniere, stoličky, stoly, poháre a podobne. Všetko, čo budete potrebovať na svadobnú hostinu tak nájdete na jednom mieste.

Aké sú výhody cateringu?

Ak sa rozhodnete využiť catering, najväčším prínosom je odbremenenie od starostí. Cateringové služby Bratislava sa postarajú o všetko, čo sa s kvalitným pohostením na úrovni spája. Vy sa tak môžete sústrediť na ostatné úlohy súvisiace s prípravou svadby.

Ďalšou výhodou je široký výber. Catering zvyčajne disponuje bohatým menu, z ktorého si môžete vyberať najrôznejšie jedlá. Pri výbere pokrmov na svadbu tak nie ste v ničom obmedzovaní. Hostí môžete zaujať zvolením exotického aj tradičného menu. Komplikované pohostenie pozostávajúce z viacerých chodov nie je pre catering žiadny problém. Veľkým prínosom je aj príprava jedla pre ľudí so špeciálnou diétou.

Medzi výhody cateringu patria aj rôzne ďalšie služby, ktoré tieto firmy ponúkajú. Oživenie svadby prinesie objednanie baru s barmanom. Pokiaľ chcete u hostí zanechať výnimočný dojem, zaujať by vás mohla možnosť živého varenia.

Nevýhody cateringu

Ako každá služba, aj catering sa dá ľahko pokaziť. Nedobre pripravené jedlo, nezvládnutá logistika, či nedodržanie predpisov môžu značne narušiť priebeh svadby a celkový dojem. Týmto situáciám sa však dá jednoducho vyhnúť. Stačí si zvoliť spoľahlivú firmu, s dlhoročnými skúsenosťami. Cateringové služby Bratislava majú dobré referencie a odporúčania od zákazníkov. Môžete sa plne spoľahnúť tiež na dodržiavanie hygienických noriem. Jedlo na svadbu vám pripravia kvalifikovaní kuchári.

Ako funguje catering?

Ak sa rozhodnete využiť catering, prvým krokom bude kontaktovanie konkrétnej firmy. Najvhodnejšie je zvoliť telefonický kontakt, no všetko bez problémov vybavíte aj pomocou e-mailu. Cateringovej firme popíšte všetky svoje požiadavky a zodpovedzte na ich otázky. Po vytvorení objednávky zostaňte naďalej v kontakte a v prípade akýchkoľvek problémov alebo nejasností ich čo najskôr riešte. Nezabudnite nahlásiť všetky výnimky, ako je počet ľudí s bezlepkovou diétou alebo intoleranciou na laktózu. Nakoniec vám už len zostáva užiť si svadbu a nechať pohostenie na odborníkov.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *