Potreby pre domácnosť, bez ktorých sa nezaobídete

Zariadiť domácnosť tak, aby ste s výsledkom boli dokonale spokojní, nie je vôbec jednoduché. Na vytvorenie útulného domova budete okrem nábytku potrebovať doplnky, dekorácie a mnoho rôznych praktických drobností. Pripravili sme pre vás preto niekoľko tipov, ktoré vám pri tom pomôžu.

Nábytok, ktorý šetrí miesto

Najčastejším problémom pri zariaďovaní domu alebo bytu je nájsť na všetky veci, športové potreby, drobné kuchynské spotrebiče či zásoby potravín dostatok miesta. Ak máte deti, budete navyše hľadať aj vhodný spôsob zorganizovania školských potrieb, hračiek a mnohých iných drobností. Veľa miesta vám pri zariaďovaní ušetrí napríklad vstavaný nábytok na mieru.

Najčastejšou voľbou sú priestranné šatníkové skrine. Do vstavanej skrine v predsieni či spálni sa vám pohodlne pomestia aj sezónne športové potreby pre deti, posteľná bielizeň či iný bytový textil a vaše oblečenie. Šatníková skriňa s posuvnými dverami šetrí miesto. Vďaka nej využijete celú výšku miestnosti podlahy až po strop. Výhody posuvného systému oceníte pri jej otváraní – nebudú vám zavadzať žiadne dvierka. Chcete zájsť v šetrení priestorom ešte ďalej? Vyskúšajte si dať na mieru urobiť zostavu detského nábytku. Nábytok na mieru iste oceníte aj v kuchyni a iných miestnostiach.

Nielen pre príjemný pocit

Miestom šetria aj mnohé potreby pre domácnosť, ktoré vám v domácnosti pomôžu udržiavať poriadok. Napríklad rôzne organizéry v zásuvkách alebo praktické koše na triedenie odpadu. Vedeli ste, že uprataná miestnosť pôsobí opticky väčším dojmom? Poriadok vplýva priaznivo aj na našu psychiku. V prostredí plnom neporiadku môžete postupne začať prežívať stavy úzkosti a pociťovať rastúcu nervozitu. Poriadok, naopak, pomáha lepšie sústrediť sa a zachovať si príjemnú náladu.

Vôňa, ktorá vydrží

Osviežujúca vôňa vypranej posteľnej bielizne, bytového textilu ale aj oblečenia dokáže vykúzliť úsmev na tvári nejednej gazdinky. Rovnako ako čerstvo umyté okná s čistučkými záclonami či váza s kvetmi na prestretom stole. Aby sa vám o všetko dobre staralo, nezabudnite na zásobu čistiacich prostriedkov. Na trhu nájdete univerzálne čistiace prostriedky ale aj tie, ktoré sú určené na konkrétne povrchy. O čistotu oblečenia a iného textilu sa postarajú kvalitné pracie prostriedky. Myslíte ekologicky? Môžete si vybrať tiež ekologické pracie prostriedky. Všetky aktívne látky v nich sú ľahko biologicky rozložiteľné.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *